ÖNEMLİ TARİHLER

Emre Başkan

Öğretim Görevlisi,  Araştırmacı,  Azor Brand  &  People Solutions Kurucusu, Konuşmacı

Emre Başkan; dünyayı konfor alanlarının dışına çıkabilenlerin değiştirebileceğine inanan biri. Bu yolda sistemler geliştiriyor, Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında eğitimler veriyor, araştırmalar yapıyor ve danışmanlık veriyor.

Emre, Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. 2005 yılında Anadolu Grubu’nda Management Trainee olarak iş hayatına başladı.  Anadolu Grubu merkez ofislerinde Finans, İç eleştirme ve İnsan Kaynakları alanlarında çalıştı. Bunu takip eden süreçte, Anadolu Efes firmasında Satış ve Pazarlama Direktörlüklerinde iş hayatına devam etti. Kurumsal hayatı boyunca 6 ayrı disiplinde, toplam 13 departmanda görev alma şansı yakaladı. 2012 yılında Sabancı-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da Global Leadership and Innovation programına katıldı.

Emre, kurumsal kariyerini takip eden süreçte Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Azor adına tescil edilen danışmanlık modeli COZMO®’yu (Comfort Zone Model for Business) geliştirdi.

Bunlara ek olarak; Harvard Business Review Türkiye’de yazarlık yapan Emre, hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında öğretim görevlisi olarak eğitim kariyerine devam ediyor. Ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumlarda girişimcilik ve strateji üzerine dersler de veriyor. Girişimcilik ekosistemine, Galata Business Angels bünyesinde mentorluk göreviyle de destek olmaya çalışıyor.